Czy właśnie biuro nieruchomości to dobry pomysł?

Często bardzo zastanawiamy się czy biuro nieruchomości może okazać się dobrym pomysłem na biznes. Gdy na końcu tego zdania znajduje się znak zapytania to z całą pewnością możemy odpowiedzieć, że jak najbardziej tak. Szczególnie jest to opłacalne do roku 2014. Co takiego stało się we wspomnianym przeze mnie roku? Otóż nastąpiła pewne deregulacja zawodu i właśnie od tego określonego momentu pośrednik nieruchomości nie musi posiadać absolutnie żadnej zawodowej licencji. Jednak musimy wiedzieć jak dokładnie założyć biuro nieruchomości oraz jakie konkretne wiążą się z tym wszelkie formalności. A na czym polega sama działalność biura nieruchomości? Przede wszystkim działalność ta polega na łączeniu stron transakcji, które chcą nabyć, wydzierżawić, zbyć czy też wynająć pewną nieruchomość, prezentowaniu nieruchomości, doradztwie, stanu prawnego nieruchomości, weryfikowania stany faktycznego, braniu udziału w uzgadnianiu treści umów, prezentowaniu nieruchomości jak i także uzgadnianie wszelkich danych.

Bardzo szczegółowy oraz dokładny zakres dotyczący czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest zawarty w dokładnej umowie pośrednictwa. Musimy także wiedzieć, że wymaga ona pisemnej formy oraz jest pod rygorem nieważności. Każde szanujące się oraz dobre biuro nieruchomości zajmuje się kompetentnie dokładnie wszystkim. Przede wszystkim zajmuje się badaniem stanu nieruchomości. Musi także dokładnie zbadać stan prawny jak i także oczywiście całą jego historię. Jeśli jest to konieczne to obowiązkowo musi także służyć radą oczywiście w razie problemów ewentualnych oraz także organizuje spotkanie z prawnikami.

Sprzedaż domów

W zasadzie to biuro nieruchomości musi w zasadzie potrafić załatwić dokładnie wszystko. Mam oczywiście tutaj na myśli wszelkie dokumentacje jak i także wszelkie możliwe pozwolenia. Na sam koniec musi także zająć się pomocą w uzyskaniu kredytu hipotecznego (tego najlepszego) jak i także na przykład pomóc umówić się z notariuszem. Jak już zostało wspomniane to by założy swoje własne biuro nieruchomości nie jest wymagana absolutnie żadna zawodowa licencja. Nie są także potrzebne żadne koncesje, zezwolenia czy też licencje. W praktyce jednak każda osoba posiada zdolność do czynności prawnych także bez żadnego problemu możemy założyć biuro nieruchomości.

By biuro nieruchomości miało w ogóle prawo istnieć to musi także potrafić wykwalifikowanych pracowników jak i także szeroką ofertę. W ofercie muszą oczywiście znajdować się różnego rodzaju nieruchomości: mieszkania na sprzedaż, domy na sprzedaż, mieszkania na wynajem, domy na wynajem, lokale użytkowe na sprzedaż jak i także lokale użytkowe do wynajmu. Różnorodność nieruchomości musi być naprawdę spora. Tak naprawdę to oferta biura nieruchomości musi być bardzo dobrze rozwinięta, by obojętnie jaka przyjdzie osoba i obojętnie jakie będzie miała oczekiwania oraz wymagania zostanie przez nas ofertowo zaspokojona.